Всього:
Всього:

Якщо ви думаєте, що побут у США майже не відрізняється від нашого, ви сильно помиляєтеся. В Америці дуже багато своїх традицій та особливостей, які нам здадуться незвичними.

У більшості будинків у США немає стельового освітлення та люстр. Замість них – стельові вентилятори, в які іноді вбудовують лампи, але їх світла недостатньо. Важко сказати — це культурна особливість чи просто економія. Теоретично ніхто не заважає організувати собі люстру, якщо є таке бажання і ви готові за це платити, але “за замовчуванням” її майже ніколи не буває. Основні джерела світла – торшери, настільні лампи та настінні світильники.

В американських квартирах і будинках, особливо на нижніх поверхах, стелі, як правило, горбисті (навіть називаються відповідним чином: popcorn ceiling). Це не вада, а особлива штукатурка, яка покликана захистити від шуму зверху (і верхніх мешканців від шуму знизу). У своєму будинку можна влаштувати і гладкі стелі, але переробляти їх у житло, що знімається, ніхто не дасть.

У більшості американських будинків є змішувач і верхній душ, а ось звичного шланга немає. Традиція та сила звички. В американських готелях знають, що це шокує європейців, тому в більшій частині (принаймні в містах) душі все ж таки зі шлангами (або є і такі, і такі варіанти).

У великих будинках у ванних кімнатах при так званих “господарських спальнях” найчастіше ванна стоїть окремо, а душова кабіна окремо. І у ванній душа немає взагалі. Науці ще треба пояснити цей неймовірний факт. Як і те, що в США в 9 випадках із 10 дверей у ванну кімнату відкривається всередину.

Найнезвичайніший елемент американської сантехніки – унітаз. Напевно, багато хто у фільмах та серіалах звернув увагу на те, з яким гучним звуком він зазвичай змивається. Так от це не перебільшення. Справа в тому, що американські унітази зазвичай стоять наполовину заповненими водою, а коли її змиваєш, вода спочатку майже повністю заповнює чашу унітазу, а потім моментально “провалюється” вниз з усім вмістом. І відповідним звуком. І так, біде там немає майже зовсім.

У США, особливо в багатих будинках, найчастіше у ході дуже високі ліжка. Мало того, що їхня основа вища, ніж у нас, так ще зверху можуть лежати 2-3 матраци різного ступеня жорсткості. Щоб залізти на них, іноді доводиться користуватися спеціальними табуретками. І до речі, ви знали для чого в США продають “ліжка”? Так, щоб забиратися на такі ліжка.

Незважаючи на те, що наші улюблені підковдри повільно, але вірно захоплюють і американський ринок, багато жителів США досі укриваються спеціальними простирадлами, а ковдра йде зверху. Звичка. Та й у південних штатах значну частину року під ковдрою просто спекотно.

Американці в кіно у взутті вдома ходять тому, що в реальному житті вони теж вдома ходять у взутті. Тому що під ногами здебільшого у них звичайний ковролін. Не дивно, що американські будинки без пилососів не бувають. І так, замінити їх у орендованому житлі неможливо. Втім, заради справедливості — на вулицях у США в середньому чистіше, ніж у Ризі, та й їздять американці все більше на машинах за принципом “від дверей до дверей”.

Оскільки в США і мікрохвильова піч, і витяжка – практично обов’язкове оснащення кухонь, то у них шалено популярні набори “два в одному”.

Штори? У США вони теж є, проте у досить великому відсотку будинків та апартаментів замість них на вікнах будуть жалюзі, які у нас досі асоціюються з “офісом”. І ні, американці, на відміну від нас, зазвичай не прагнуть закрити будинок “на всі гудзики” та “зашторити” всі вікна, щоб сусіди не підглядали. Там просто майже нікого не хвилює.

X