Буазері – один з найстаріших класичних прийомів обробки стін, який набув широкого поширення в Європі ще в Середньовіччі. У ті часи дубові різьблені панелі прикрашали інтер’єри королівських та аристократичних резиденцій, парламентські палати та університетські бібліотеки.
В епоху модерну та британського руху «Мистецтво та ремесла» буазері проникли в будинки і буржуазії, і середнього класу, і в результаті набули репутації одного з найефектніших прийомів декору інтер’єру.
У давні часи дерев’яна обробка використовувалася більше для утеплення, ніж для краси. Цю якість дерев’яні панелі не втратили й досі. Але у них є й інші переваги, які не менш важливі: теплоізоляція, звукоізоляція, екологічність, вологопоглинання, не вимагають додаткового фінішного оздоблення, можливість приховати комунікації та дефекти стін.
Принципи оформлення кімнати
За місцем монтажу, буазері можуть бути стінові та стельові. Невеликі за розміром елементи (бордюри, лиштви, планки і квадрати) використовуються як декоративні, тобто для обробки дверних отворів, стін меблів, арок та ін. Панелі можуть бути рейкові (набірні), листові та у вигляді щитів. Розміри панелей можуть бути різні, доходити до середини стіни або під саму стелю. Вибір розмірів визначається розмірами приміщення та його функціональністю.
Кабінети та бібліотеки, як правило, оформляють панелями до стелі. У вітальнях і коридорах застосовують, так звані, поясні буазері – панелі монтуються на 1-1,3 метра від підлоги, простір стіни, що залишився, фарбують або обклеюють придатні за стилем шпалери. Існує спосіб, при якому поясні буазері доповнюють пілястрами і в проміжок вішають декоративне панно з підсвічуванням. Такий прийом виглядає дуже ефектно. Різнопланове застосування матеріалу дозволяє зробити та облаштувати ніші у стіні та інші будівельні конструкції.
Як і інші оздоблювальні матеріали, буазері і 3D-панелі можуть приховувати недоліки приміщення і коригувати його пропорції. Вертикальне чи горизонтальне розміщення панелей візуально «витягує» кімнату вгору чи довжину. Поєднання світлих та темних панелей може наблизити або віддалити далеку стіну у довгій, вузькій кімнаті. Діагональне укладання з використанням двох кольорів надає приміщенню сучасного вигляду, а укладання «ялинкою» підкреслить напрямок інтер’єру «під старовину».
Невеликі приміщення не варто перевантажувати надлишком «ваговитих» та темних панелей. А ось у просторих кімнатах буазері будуть доречні навіть на стелі. У світлих кімнатах можна щільно використовувати глибокі, насичені відтінки: шоколадний, оливковий, махагон та інші. У малоосвітлених кімнатах для панелей цих кольорів краще виділити одну або дві стіни, а для решти стін вибирати світлі класичні відтінки. Наприклад, темно-коричневі кольори добре поєднуються з вершковими і бежевими. Пісочний колір шпалер, при поясному оформленні буазері, підкреслить колір та фактуру натуральних матеріалів стінової панелі і, в той же час, не перетягуватиме увагу на себе.
Популярне використання буазері для зонування приміщень. Застосування дерев’яних або м’яких панелей виділити особливу зону, що відведена під робоче або, навпаки, місце відпочинку. Специфіка цих зон буде підкреслена дизайном панелей та стане ключовим місцем кімнати.
Стінні секції з дерева чудово гармонують зі шкіряними та металевими вставками та підходять для будь-яких стильових напрямків.
Джерело: dizionidecor.com.ua