Дуже багато з часів давнини приходить у сучасний світ, при цьому іноді змінюються якісь деталі, удосконалюється виробництво того чи іншого виробу, але зовні речі залишаються незмінними. Виходить, що багато предметів живуть століттями, і іноді навіть важко уявити, що колись давно наші предки не могли обійтися без речей, які ми з вами найчастіше використовуємо просто як прикраси. Одним з таких предметів є свічник та канделябри.
Вперше він з’явився у Стародавній Греції. За однією з легенд, Бог Сонця народився з квітки, яка росла на пагорбі. Створення першого свічника – це якраз ілюстрація до цієї легенди. Це сьогодні ми уявляємо саме бронзові свічники. Однак раніше їх робили з різноманітних матеріалів, і кожен народ вносив у їхнє виготовлення щось своє, особливе. Перші свічники складалися з трьох частин: піраміди, стоянки і чаші, їх зовнішній вигляд нагадував квітку лотоса.
У Стародавній Греції свічники та канделябри робили з глини, а щоб виріб був гарним і довше прослужив, його покривали лаком. В інших країнах свічники виготовляли з каменю, слонової кістки або дерева, пізніше – з алебастру, мармуру. Основною функцією свічників було освітлення будинку, причому такі вироби могли собі дозволити тільки дуже заможні люди. Природно, що храми також висвітлювалися за допомогою свічок, поміщених у всілякі свічники. Для освітлення церков використовувалися підсвічники, які могли бути розраховані як на одну, так і на кілька свічок. Зовнішній вигляд свічників у християнській церкві символізує невичерпну купину. Один із видів церковних свічників – худа свічка або вощаниця – є циліндром, поставленим на торець і прикрашеним усілякими візерунками.
У Середні віки стали з’являтися свічники та канделябри з бронзи, олова, заліза та латуні, а іноді навіть із золота та срібла. При цьому використовувалися як на урочистих церемоніях, так і в побуті. Чим більший достаток був у людини, тим дорожчим був матеріал, з якого виготовлялися свічники, і химерніша прикраса виробу.
Сьогодні свічник служить вже як стильний предмет інтер’єру. Сучасні свічники мало що змінили у своєму зовнішньому вигляді, однак, служать вони тепер не для освітлення приміщень, а для створення особливого колориту в будинку. Наявність свічників надає будинку стиль аристократизму, свідчить про добрий смак господарів.