Всього:
Всього:

Комод підходить для будь-якого приміщення в будинку, це може бути кухня, дитяча, вітальня, спальня або передпокій. Комод – це практична і компактна шафа, яка забезпечена кількома висувними ящиками. Комоди можуть відрізнятися один від одного за призначенням, функціональністю, матеріалом виготовлення та дизайном.

У комоді можна зберігати білизну та всілякі дрібні речі. Крім ящиків у комода є стільниця, ніжки та фурнітура. Комоди можуть бути маленьких розмірів і схожі на тумбочки, а також можуть бути досить великими і нагадувати середню книжкову шафу. Загалом, комоди можна розділити на два основні види: високі та вузькі комоди.

Висота комодів повинна бути близько 130 см, так як, власник комода повинен легко в будь-який момент дотягнутися до верхнього ящика за потрібною річчю. По ширині високі комоди бувають не більше 1 м. Щодо низьких комодів, то вони відрізняються не тільки заввишки, а й меншою кількістю ящиків. Комоди зручні тим, що об’ємні ящики дозволяють прибрати непотрібні речі, які можуть лежати будь-де і нагромаджувати вільні кути житлового приміщення.

Комоди можна наповнити будь-чим до країв, чого не зробиш зі звичайною шафою, адже під вагою речей полиці можуть поламатися. При використанні комоду дуже зручно те, що для білизни та одягу призначені глибші осередки, а для дрібних речей ящики меншої місткості. Вибираючи комод, потрібно звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд даного предмета меблів, але і на його функціональність.

Якщо згадати минуле, перші комоди з’явилися ще у XVIII столітті – в епоху рококо, у Франції. Саме слово «комод» у перекладі з французької означає зручний. У цю епоху комоди були обов’язковою деталлю парадного інтер’єру. Витончені та легкі, комоди відрізнялися плавними формами, хвилястими фронтонами та витонченою обробкою: інкрустація з черепахи, перламутру, слонової кістки, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, позолоченої бронзи.

Комоди завжди вважалися престижними та дорогими меблями, а їх виготовленням займалися найвідоміші майстри минулих століть. Тому не дивно, що й сьогодні такі популярні аналоги старовинних оригіналів. Але паралельно виробники цього чудового виду меблів шукають і нові рішення. Зазвичай комод складається з цоколя або ніжок, стільниці, висувних елементів та фурнітури. Але, незважаючи на досить просту структуру, комод відрізняється винятковою різноманітністю. Найцікавіше те, що сучасні комоди – це не стандартна конструкція заданих розмірів: знамениті виробники пропонують не лише кілька варіантів глибини, ширини та висоти для однієї моделі, але навіть передбачають можливості їх перекомпонування. Завдяки такій послузі такий комод ідеально підійде для зберігання всього, що тільки може побажати сучасна людина.

Для виготовлення комоду використовують цінні види деревини: вільха, дуб, клен. Також використовують ротанг, пластик, МДФ, ДВП, шпон. Треба врахувати, що комоди зі шпону та масиву дерева коштуватимуть дорого. Але, якщо кімната зроблена в стилі hi-tech, такий комод в інтер’єр не впишеться, а ось із МДФ або пластиковий – дуже підійде. Також досить різноманітна фурнітура для комодів. Ручки ящиків можуть бути виконані у вигляді несподіваних фантазійних фігур, тварин, рослин та кованих кольорів. Зовнішній вигляд залежить від вигадки дизайнера.

Комоди можуть використовуватися скрізь і мають безліч призначень. Наприклад, комод з пеленатором стане в нагоді в кімнаті новонародженої дитини. Стільниця у нього зроблена у вигляді пеленатора, а в нижній частині розташовані скриньки для предметів туалету та речей дитини. Найчастіше комоди розміщують у спальні, так як дуже зручно зберігати в ньому постільна білизна та інші аксесуари – все близько і під рукою.

Дизайнерський підхід до декорування комодів у наш час дуже великий. У сучасному стилі комоди люблять фарбувати в яскраві кольори, іноді роблять невелике ліплення на ручки або ніжки комода. Багато хто любить штучно старити свій звичайний комод.

Одним з оригінальних способів декорування комода є друк на його поверхні. Принти можуть бути як великими, що впадають у вічі, так і зовсім маленькими, помітними тільки при найближчому розгляді. Що стосується тематик, то все залежить від уяви: від копій відомих картин до простого візерунка.

Комод добре підійде для передпокою, де у нижні ящики можна скласти взуття, а у верхні – ключі, рукавички, шапки та парасольки. Над стільницею можна повісити дзеркало.
Вибирати комод краще в залежності від стилю інтер’єру та кольорової гами будинку.

Якщо ви любитель минулих часів, можна придбати комод у стилі vintage. У вінтажних меблях можуть використовувати яскраві або похмурі фарби. Найважливішим елементом вінтажного стилю це надзвичайна витонченість, яка є у всіх предметах даного стилю.

Також, не забувайте про свою фантазію. Звичайний масивний комод може перетворитися на щось прекрасне і корисне. Якщо у вас комод з плоскими дверцятами без опуклих візерунків, можна крейдою за написувати назви речей, які зберігаються саме в цій скриньці. Така особливість буде дуже корисною для великої родини. Ви або хтось інший часто можете забувати, що і в якому відділенні комода знаходиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X