Всього:
Всього:

Раніше настінні покриття були необхідністю для захисту від холоду та протягів, потім настає час, коли стіни, їх колір та фактура покриття відіграють важливу роль як декоративне оформлення внутрішніх будинків. У різну епоху перевага надавалася різним матеріалам та техніці оформлення стін.

У готичних палацах стіни прикрашали кам’яним різьбленням, а за часів Ренесансу декоративним розписом та фресками – справжніми витворами мистецтва. Тоді ж з’являються і матер’янисті шпалери, ескізи для яких виготовляють великі художники часів Відродження.

Шовковими розписними тканинами із позолотою покривалися стіни багатих залів у замках французьких королів. Для сучасних інтер’єрів у такому стилі використовують шпалери в техніці шовкографії, що імітують візерунки на шовкових тканинах. На Сході, в Японії використовувалися навіть шкіряні шпалери з малюнками та тисненням, оздоблені золотом. А в Китаї з’явилися перші паперові розмальовані листи, наклеєні на стіни. Це було народження паперових шпалер.

Розвиток наук, а саме хімії, створення пластмаси та полімерних матеріалів не лише розширило асортимент кольору, фактури та якості настінних покриттів, а й значно підвищило їх експлуатаційні характеристики: настінні покриття не вигоряють, легко миються, зносостійкі та довго зберігають приємний зовнішній вигляд. Ще одна важлива особливість синтетичних матеріалів – при збереженні високих експлуатаційних якостей вони здатні імітувати практично будь-які натуральні матеріали від каменю до тканини, від шкіри до дерева, від кераміки до металу, від пробки до кам’яної мозаїки.

Види настінних покриттів:

Дерев’яна обшивка стін – красиве оздоблення, звуко- та термоізоляційна, здатна приховати нерівності стіни. Найчастіше використовується в інтер’єрах заміських будинків, а також в інтер’єрах у стилі етно та рустик, у нас популярні дерев’яні балки у поєднанні з декоративними покриттями. Дерево – матеріал характерний для внутрішньої прикраси будинків у країнах Скандинавії та північної Європи. У створенні інтер’єрів у такому стилі дерево зазвичай покривається тонким шаром фарби.

Різноманітна кольорова гама і природа каміння роблять інтер’єри виразними і неповторними. Для облицювання стін застосовують мармур, вапняк, вулканічний туф, граніт. Дуже красиво виглядає внутрішнє оздоблення і у вигляді цегляної кладки із спеціальної оздоблювальної цегли. Кам’яне та цегляне оздоблення використовується в інтер’єрах у стилі ретро: в оздобленні камінів, фрагментів стін передпокоїв та кухонь. «Необроблені» матеріали також дуже любить мінімалізм, де декором служить сама фактура каменю або цегляної кладки. Мармурова облицювання в основному використовується в інтер’єрах ванних кімнат.

Керамічна плитка або кахель найбільшу популярність здобули як настінне покриття у ванних кімнатах та кухнях. Вона вологостійка, має гарні гігієнічні властивості, довговічна. Сучасні технології виготовлення дозволяють досягти великої колірної та фактурної різноманітності плитки від художніх кахлів до імітації природного каменю. Якщо когось не влаштує повторюваність малюнка, або немає бажання побачити таку ж плитку у сусідів – потрібно звернути увагу на декоративні покриття. Вони виконуються вручну фахівцями, і ніколи не буде дві однакові підлоги, стелі або стіни.

Один з найпопулярніших способів обробки стін – це покриття шпалерами. Візерункові та без малюнка, однотонні та багатобарвні, різні за шириною та щільністю, з використанням вінілу, текстилю та нетканих матеріалів. Вологостійкі шпалери покриті спеціальною полімерною плівкою. Також існують звукопоглинаючі шпалери, лицьова поверхня яких утворюється ворсом різних волокнистих матеріалів. Тиснені шпалери виготовляються з двошарового паперу, верхній шар має рельєфну поверхню, яка зберігається при їх наклейці, а за рахунок опуклого малюнка такі шпалери можуть згладжувати нерівності стін. Вони також можуть використовуватися під наступне фарбування, що надає їм додаткової зносостійкості та довговічності. Є ще текстильні (тканина на клейовій основі), велюрові, металеві з використанням природних матеріалів (соломи, пробки), шпалери у вигляді настінної картини. Але існує мінус шпалер – при поклейці шпалер може виявитися проступання клею, нерівні шви і малюнок, що повторюється.

Одне з найдорожчих покриттів стін – декоративна штукатурка та фрески. Штукатурка поверхонь стін застосовувався ще за старих часів. У радянські часи це був найпоширеніший вид настінних покриттів. Поверх штукатурки стіни білили або фарбували фарбою. У сучасних інтер’єрах оздоблення декоративними покриттями стало чимось більшим, стало ознакою смаку та розкоші, оскільки на зміну радянській технології прийшли сучасні європейські матеріали та технології.

Крім традиційних та ексклюзивних методів для отримання рельєфних малюнків на не затверділій оштукатуреній поверхні можна застосовувати спеціальні штампи або як штамп будь-які опуклі предмети: черепашки, щільне листя, гілки тощо, що часто непогано підходить для обрамлення фресок. Цей прийом обробки надає інтер’єру оригінальності та сучасного стилю.

Найпростіший і сучасний спосіб прикрасити стіни – це наклеїти на стіни інтер’єрні наклейки або стікери. Мода прикрашати стіни житлових будинків дизайнерськими вініловими наклейками прийшла до нас із Франції. Декоративні наклейки для стін можна комбінувати, створюючи дивовижний світ, де реальність переплітається з фантастикою. Будь-яке приміщення, де використані наклейки для інтер’єрів, стає незвичайним і стильним, незважаючи на те, що обстановка кімнати не змінилася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X