Всього:
Всього:

Історія штор, фіранок бере витоки у далекому середньовіччі. В основному вони використовувалися в кімнатах для тепла та зонування приміщення. А вже починаючи з XVIII століття під впливом різних тенденцій в інтер’єрній моді, драпірування вікна змінювалося дуже часто. На вікнах вішали багаті тканини з різноманітним драпіруванням та аксесуарами.

Крім декоративного ефекту при виборі штор слід враховувати деякі функціональні аспекти. Наприклад, від штор у спальні ми чекаємо на захист від яскравого сонячного світла. Вітальня або їдальня повинні бути добре освітлені, у цьому випадку краще вішати штори, що максимально пропускають світло. А якщо з вікна відкривається чудовий вигляд, тоді оздоблення вікна має бути мінімальним і підкреслювати красу виду.

Саме поняття «штора» дуже широке – віконна завіса, що розсувається в сторони або піднімається вгору. Штори складаються з:
Порт’єри – (фр. portiere, похідне від porte – “двері”) Це щільна важка завіса для декорування дверних отворів. Сьогодні цей термін використовують, називаючи щільні та важкі штори (на підкладці).
Гардини – це м’яка завіса з тонкої, непрозорої тканини (тюль, вуаль, сітка, органза, мереживо), що закриває все вікно частково або повністю. Зазвичай кріпитися за портьєрами.

Класичні традиційні штори. Класичні штори дуже популярні, тому що використовуються практично у всіх стилях інтер’єру. Вони можуть бути простими, складними (фігурними), стьобаними, на синтепоні, прямими або дугоподібними, з підхватами і без них, прикрашені букетиками квітів і т.д.

Японські штори є вузькими (шириною до 1 м) прямокутні полотна, які кріпляться на власній напрямній карниза, що дає можливість переміщати полотна та модифікувати дизайн. Такі штори виглядають як екран або більша ширма. Нерідко використовуються для оформлення дверних отворів або як міжкімнатна перегородка для поділу різних зон простору.

Французькі штори або штори з фестонами – цільне полотно тканини, зібране в складки в горизонтальному та вертикальному напрямку на підйомній стрічці. Складки утворюють вузькі вертикальні фестони на всій довжині штори. Такі штори завжди зібрані – і в піднятому, і в опущеному положенні таким чином виглядають ошатно і помпезно. Вони можуть не тільки повністю закривати хвилеподібними напівкруглими складками віконний отвір, але й за допомогою спеціального карниза з підйомним механізмом збиратися нагору, утворюючи пишний ламбрекен, що драпірує.

Австрійські штори – це плоскі штори, які піднімаються в красиві хвилеподібні складки. Опущені штори висять прямо, як завіса, зберігаючи кілька м’яких складок уздовж нижнього краю. Також нижня частина може бути прикрашена рюшами, оборками. Піднімання та опускання штор здійснюється за допомогою шнурів підйомних механізмів спеціального карнизу, протягнутих через петлі або кільця, що знаходяться з вивороту.

Романські штори нагадують австрійські штори. Романські штори зібрані в складання по верхньому краю монтажною тасьмою, чому тканина, коли штори підняті, спадає м’якими задрапірованими складками, зберігаючи в нижній частині хвилеподібні напівкруглі складки.

Лондонські штори – це плоскі у верхній частині штори, але із глибокими бантовими складками. Вони можуть розташовуватися по краях штори, а також у середині. Ці штори виглядають особливо ефектно з тканини в смужку, оскільки при їх піднятті складки розкриваються і зсередини стає видно інший колір або малюнок. Як і всі види плоских штор, вони піднімаються та опускаються за допомогою шнурів.

Римські штори – це плоскі штори, що відрізняється від інших своєю елегантністю та строгістю. Під час підйому цих штор утворюються горизонтальні складки завдяки жорстким вставкам. Нижній край штор зберігає жорсткість завдяки обтяжувачу. Кріпляться римські штори на спеціальний карниз з підйомними блоками. Римські штори піднімаються і опускаються за допомогою шнурів, протягнутих крізь кільця на виворітному боці.

Італійські штори схожі на прості прямі штори, задрапіровані м’якими складками за допомогою шнурів, які протягнуті з вивороту по діагоналі крізь пришиті кільця. Місце з’єднання двох штор часто прикрашене розеткою, мальтійським хрестом, бантом або пензлем. Італійські штори ідеально підходять для високих вікон, спотворюючи пропорцій та не перешкоджаючи світловому потоку.

Схрещені штори – це задрапіровані хрест-навхрест штори та закріплені на протилежних сторонах карнизу.

Фіранки в стилі “кафе” або “бабусине вікно” – це шторки довжиною від 30 до 60 см, вішаються на стрижень, закріплений приблизно на середині висоти вікна. Шторки приховують лише нижню частину вікна, і потоки денного світла спокійно проникають поверх фіранок. Такі шторки найкращі для кухонь, ванних кімнат, веранд заміських будиночків або мансардних вікон. Їх можна використовувати у поєднанні з довгими шторами. Штори в стилі “кафе” привабливі ще й тим, що вони не вимагають значної витрати тканини.

Фіранки «пісочний годинник» – це такі самі фіранки, як натягнуті, тільки в середині шторки стягують оздоблювальними елементами – бантами, стрічками, шнурами; прикрашають букетиками квітів. Це один із цікавих варіантів оформлення віконного або дверного отвору. В основному вони використовуються для невеликих вікон, веранди або навіть скляних дверцят кухонної шафи.

Рулонні штори або роликові – це полотно тканини накручуються на валик у верхній частині вікна і керуються спеціальним пружинним механізмом. За допомогою цього механізму можна опускати до необхідного рівня та фіксуватися в цьому положенні. Є також можливість підключення до дистанційного керування і до системи “Розумний дім”. Виготовляються з тканини зі спеціальним просоченням, що перешкоджає вигоранню на сонці.

Жалюзі – це світлозахисні штори, що складаються з горизонтальних або вертикальних непрозорих пластин, що обертаються на осі. Пластини виготовляються з різного матеріалу та різноманітних кольорів. Вони бувають пластикові, тканинні, металеві, дерев’яні, бамбукові та інші. Жалюзі переважно вішають у робочих кабінетах, офісах, у громадських приміщеннях, оранжереях.

Штори пліссе – це підйомні плісовані тканинні штори, вони драпіруються в горизонтальні складки за допомогою різних пристроїв до карнизу, від ручних до механічних, а також можуть бути з електроприводами або радіокеруванням. Їх можна використовувати для вікон абсолютно різних видів та розмірів – мансардних, стельових, з різними скосами. Їх особливо використовують у зимових садах та верандах зі скляними дахами.

Перераховані практично всі види штор, за винятком різноманітних видів драпірування та аксесуарів, які можна використовувати з різними шторами. Залишається визначитися якому виду штор, віддати перевагу і створити свої неповторні штори. Але при цьому необхідно врахувати, в якому стилі та кольоровій гамі витриманий інтер’єр та декор приміщення для якого підбираються штори.

X