Всього:
Всього:

Англійські вчені з’ясували, що плити, з яких збудовано Стоунхендж, були взяті неподалік місця, де його встановлено.

За даними вчених, які провели аналіз мегалітів, велике каміння було доставлено на місце із сусіднього села Уествуд, яке знаходиться за 25 кілометрів на північ від Стоунхенджа.

Транспортування та встановлення проходили приблизно в один час, що дозволяє судити про загадкових творців кромлеху, як про представників високоорганізованого співтовариства.

Щоб вивчити плити докладніше, вченим довелося використовувати рентгенівські промені та метод мас-спектрометрії.

“Більшість каменів мало загальне походження, що дозволило нам зосередитися на пошуку одного джерела”, – зауважив професор Девід Неш.

Для точного аналізу вченим довелося дослідити понад 20 найближчих поселень. Але відповідність частинок було виявлено лише поряд із селом Уествуд (графство Вілтшир, Великобританія).

За словами вчених, раніше лише дослідник природи XVII століття Джон Обрі висував теорію того, що камені були доставлені з сусідніх місць. Також Неш зазначає, що стародавня споруда була збудована представниками високоорганізованого співтовариства, а каміння було доставлено із села на санях. Дослідження британських учених було опубліковано у журналі Science Advances.

Раніше історики вважали, що Стоунхендж зібраний із мегапліт, привезених із різних частин світу. Деякі теорії говорили, що він не міг бути побудований людиною. Дата заснування всесвітньої спадщини відноситься до третього тисячоліття до н. Стоунхендж, на думку вчених, є ритуальним місцем, а в деяких теоріях навіть територією для поховання мертвих. У 1995 році астроном Дункан Стіл припустив, що Стоунхендж створений для передбачення космічних катастроф, його вчення підкріплювалося дослідженнями вчених 18 століття, які вважали, що становище каміння можна пов’язати з астрономічними явищами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X